Jaka waga dla niemowląt

Jaka waga dla niemowląt?

Dzięki regularnemu sprawdzaniu wagi niemowlęcia ocenisz, czy rozwija się ono prawidłowo dostrzeżesz pierwsze oznaki rozmaitych chorób oraz dopasujesz ilość i objętość spożywanych przez niego posiłków do potrzeb. Jeśli chcesz na bieżąco kontrolować przyrost masy ciała Twojego dziecka, musisz zaopatrzyć się w odpowiednią wagę. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, jaka waga dla niemowląt będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. Czym powinna się charakteryzować oraz jakie decyzje musisz podjąć przed jej zakupem? Odpowiedź w artykule.

Mechaniczna czy elektroniczna?

Waga dla niemowląt może być mechaniczna (tradycyjna) lub elektroniczna. Z pierwszą mogłeś mieć styczność przy okazji wizyty kontrolnej u pediatry lub pobytu dziecka w szpitalu. Nie jest ona jednak tak dokładna i wygodna w użytkowaniu jak waga elektroniczna. To właśnie na tą drugą powinieneś postawić. W sklepach internetowych znajdziesz ją już od 150 do 300zł (lub więcej: w przypadku zaawansowanych modeli).

Dla niemowlaków czy uniwersalna?

W gąszczu wag przeznaczonych dla dzieci znajdujemy zarówno modele dla noworodków i niemowlaków, jak i uniwersalne, dla starszych maluchów oraz dorosłych. Waga dla niemowląt musi posiadać szalkę do ważenia dziecka w pozycji leżącej, nazywaną również „wanienką”. W wadze uniwersalnej ma ona formę osobnej nakładki na szalkę tradycyjną, na której zważysz dziecko (lub siebie) w pozycji stojącej.

Ranking najlepszych wag dla niemowląt: TOP 8

Nośność

Waga dla niemowląt Topcom

Waga dla niemowląt Topcom

Zanim zdecydujesz jaka waga dla niemowląt wyląduje w Twoim koszyku, zwróć uwagę na jej maksymalne obciążenie, czyli nośność. Waga na pierwsze dwa-trzy lata życia dziecka powinna wytrzymywać i odmierzać ciężar do 20kg. Jeżeli chcesz kontrolować wagę maluszka w późniejszych latach, wybierz wagę o nośności do 40-50kg. Większą nośność (do 150-200kg) mają wagi, które można stosować u dorosłych, jednak dość ciężko je znaleźć. Są one bardzo drogie, więc zdecydowanie lepiej jest posiadać w domu dwie wagi (jedną dla dzieci, a drugą dla siebie i innych dorosłych członków rodziny).

Dokładność

Ważnym parametrem wagi jest stopień dokładności. Najlepsze będzie urządzenie odmierzające z dokładnością do 2-5 gram, jeśli Twoje dziecko jest wcześniakiem bądź ma problemy z odżywianiem. W innym wypadku postaw na tańszą wagę o mniejszej dokładności (od 10 do 50g). O precyzji wagi możemy dowiedzieć się zapoznając się jej klasą. Waga o klasie dokładności I będzie najbardziej precyzyjna, a ta o dokładności III – najmniej.

Ważenie i jego funkcje

Waga dla niemowląt powinna umożliwiać wygodne i precyzyjne ważenie dziecka. Poszukuj wagi, która posiada funkcję hold. Pozwala ona na zważenie nawet najbardziej ruchliwego dziecka. Wybierając wagę dla niemowląt sprawdź również, czy posiada opcję tarowania. Na wadze jej pozbawionej trzeba kłaść dziecko nago (lub pogodzić się z niedokładnymi pomiarami uwzględniającymi ciężar niemowlęcych ubranek). Jeśli chcesz być informowany o indeksie masy ciała maluszka, zainwestuj w wagę z prezentacją BMI. Jeżeli będzie posiadała funkcję pomiaru wzrostu, automatycznie obliczy BMI dziecka, na podstawie którego możemy ocenić, czy rozwija się prawidłowo.

Zasilanie

Waga dla niemowląt Abakusbaby

Waga dla niemowląt Abakusbaby

Urządzenie może być zasilane sieciowo lub bateryjnie, albo na oba sposoby naraz (w zależności od potrzeb). Jaka waga dla niemowląt będzie bardziej praktyczna? Jeśli chcesz korzystać z wagi tylko w domu i/lub planujesz robić to częściej niż raz dziennie, wybierz wagę zasilaną kablem. Jeżeli zaś będziesz przewozić wagę w różne miejsca lub będziesz ważył dziecko raz dziennie bądź rzadziej, zdecyduj się na wagę zasilaną bateriami.

Budowa i pokrycie szalki

Szalka (wanienka) w wadze dla niemowląt powinna być odpowiednio wyprofilowana. Wybierz taki model wagi, którego szalka ma spore wgłębienie oraz wysokie krawędzie, które zapobiegają przed upadkiem maluszka. Szalka wagi dla niemowląt musi być ciepła w dotyku – surowa, plastikowa lub metalowa, ze zdejmowanym lub zamontowanym na stałe, miłym pokryciem (np. z bawełny czy tkaniny frotte).

Pamięć i komunikacja

Jeśli wyjątkowo zależy Ci na prowadzeniu statystyk masy ciała dziecka, szukaj wagi, która posiada pamięć wyników pomiarów. Możemy znaleźć na rynku taki modele, który analizują wyniki – oczywiście takie wagi kosztują dość dużą sumę pieniędzy (nawet do 1000zł). Jeżeli wybrałeś wagę z pamięcią, sprawdź czy będziesz mógł przesłać zapisane przez nią wyniki np. przy pomocy kabla USB na komputer czy poprzez WiFi lub Bluetooth na urządzenia mobilne.

Jaka waga dla niemowląt znajdzie się w Twoim domu?

Odpowiednio dobrana elektroniczna waga dla niemowląt – o dużej precyzji i nośności, posiadająca praktyczne funkcje, dobrze zbudowaną szalkę i pamięć zapisującą pomiary, pomoże Ci w codziennej kontroli przyrostu masy ciała dziecka. Jeśli Twój maluszek ma problemy z odżywianiem czy inne kłopoty zdrowotne, zakup takiej wagi wydaje się być Twoim obowiązkiem. Wypełnij go już teraz i wybierz optymalną wagę dla niemowląt.