Jaki sterylizator do butelek

 

Jaki sterylizator do butelek wybrać?

Przy karmieniu mlekiem modyfikowanym musisz kilka, a nawet kilkanaście razy dziennie myć butelkę (często niejedną). Tracisz przy tym sporo czasu i nerwów. Nie też masz gwarancji, że butelki są sterylnie czyste, a tylko z takich w (jak podają opinie pediatrów) możesz karmić dziecko do 6 miesiąca życia. Nieustannie wygotowując butelki niszczy się je, a także zużywa dużo wody. Aby oszczędzić tego wszystkiego, kup dobry sterylizator do butelek. Dzięki niemu wyparzanie butelek jest szybkie, sprawne i wygodne. Przeczytaj ten artykuł i zorientuj się, jaki sterylizator do butelek jest wart Twojego zainteresowania.

Sterylizator parowy czy mikrofalowy?

Na rynku spotkasz sterylizatory do butelek dwóch rodzajów. Opinie na temat który z nich jest lepszy są różne. Zarówno modele parowe jak i mikrofalowe oczyszczają butelki przy pomocy pary wodnej. Różnica natomiast jest taka, że sterylizatory parowe generują ją we własnym zakresie, a te mikrofalowe – podczas podgrzewania w kuchence mikrofalowej.

Wybierz sterylizator parowy, jeśli nie posiadasz kuchenki mikrofalowej lub często jest ona „zajęta” podgrzewaniem posiłków oraz gdy potrzebujesz urządzenia, które pomieści dużą ilość butelek (masz kilkoro dzieci czy bliźniaki). W każdym innym wypadku, zdecyduj się na sterylizator mikrofalowy. Zajmuje mniej miejsca od parowego, nie wymaga podłączenia do prądu i jest prosty w użytkowaniu, a także – tańszy. Możesz też zdecydować się na nowoczesny sprzęt 2w1, czyli podgrzewacz do butelek z funkcją sterylizatora. Urządzenie takie może się okazać niepraktyczne, ponieważ nie pozwala na jednoczesne podgrzanie jednej butelki (np. z mlekiem) i wyparzenie drugiej (np. po soczku).

Pojemność

Sterylizator do butelek Nuk

Sterylizator do butelek Nuk

Przeglądając sterylizatory do butelek zapewne zauważyłeś, że mają one różną pojemność. Jedne pomieszczą pojedynczą butelkę, inne zaś – 2,3,4,6, a nawet 8 butelek oraz rozmaite akcesoria. Jeśli nie prowadzisz żłobka, możesz spokojnie odrzucić wszystkie sterylizatory na więcej niż 6 butelek (chyb, że masz 4 lub więcej dzieci w podobnym wieku). Większe urządzenie przydaje się rodzicom posiadającym dwójkę lub trójkę dzieci bądź bliźniaki. Gdy masz tylko jedno dziecko, zdecyduj się na sterylizator na max. 4 butelki – jedną świeżo po użyciu, dwie przygotowane do użycia i trzecią na napój inny niż mleko modyfikowane. Przy karmieniu piersią, możemy z powodzeniem polecić model przeznaczony na jedną butelkę do napojów bądź max. dwie butelki.

 

Ranking najlepszych sterylizatorów do butelek: TOP 8

 

Uniwersalność

Jeśli zastanawiasz się jaki sterylizator do butelek nabyć, kieruj się jego uniwersalnością, to jest tym, jakie butelki (o jakiej pojemności i kształcie) pomieści. Sterylizatory konkretnego producenta dostosowane są przede wszystkim do butelek tej samej markizazwyczaj nie możemy w nich wyparzać innych butelek. Zwróć na to uwagę, szczególnie jeśli korzystasz z różnych butelek. W takim wypadku postaw na sterylizator uniwersalny. Opinie kupujących wskazują, że jest to najbardziej wszechstronne rozwiązanie. Nie posiada on specjalnych wgłębień na butelki, a tackę, dzięki której wyparzysz w nim też smoczek, części laktatora czy inhalatora dla dziecka, kubeczek malucha czy inne akcesoria, których używasz w domu np. nożyczki. Warto wspomnieć, że w taką tackę na drobne przedmioty może być wyposażony również model z miejscami na butelki.

Czas i trwałość sterylizacji

Gdy patrzymy na sterylizatory do butelek zauważamy, że różnią je czasy sterylizacji i jej trwałości. Urządzenie może potrzebować od 2 do 10 minut na sterylizację – czas wyparzania można dobrać wg. własnych preferencji. Gdy chcesz używać sterylizatora również do przechowywania butelek, zwróć uwagę jak długo pozostają one sterylnie czyste – najlepiej, jeśli producent zagwarantował, że po sterylizacji są gotowe do użycia przez 24 godziny.

Dobry sterylizator do butelek: dodatkowe funkcje

Sterylizator do butelek Tommee Tippee

Sterylizator do butelek Tommee Tippee

Wybierając sterylizator możemy zwrócić uwagę na rozmaite funkcje dodatkowe. Jedną z bardziej przydatnych w tego typu urządzeniu jest funkcja suszenia, dzięki której będziesz mógł pożegnać się z wycieraniem butelek ręcznikami papierowymi. W modelach o dużej pojemności znajdujemy też regulację mocy, która pozwoli Ci na szybsze wyparzenie tylko jednej lub dwóch butelek (zazwyczaj tych znajdujących się najbliżej miejsca, w którym generowana jest para). Niektóre sterylizatory posiadają wyświetlacz, na którym można zobaczyć między innymi czy butelki i akcesoria zostały już wyparzone, jak długo pozostaną gotowe do użycia oraz ile pozostało czasu do końca sterylizacji w toku.

 

 

Zawartość zestawu

Zanim zdecydujesz jaki sterylizator do butelek kupić, sprawdź co otrzymasz w zestawie razem z nim. Przyda Ci się dodatkowa tacka do wyparzania małych przedmiotów, na której umieścisz smoczek, przykrycie butelki czy inne akcesoria. Wyjątkowo przydatna może okazać się specjalna szczotkę do butelek pomagająca pozbyć się uporczywych zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc. W zestawie z butelką możemy dostać też szczypce umożliwiające wyjęcie wyparzanych w urządzeniu przedmiotów w wygodny i higieniczny sposób.

Jaki sterylizator do butelek wybrałeś?

Wybierając urządzenie dopasowane pojemnościowo do Twoich potrzeb – obojętne czy parowe czy mikrofalowe, robisz krok w stronę higieny karmienia niemowlęcia i zapewniasz mu zdrowy życiowy start. Sterylizator kupujesz raz w życiu, ale możesz go używać przy drugim i trzecim dziecku. Dlatego nie oszczędzaj i wybierz produkt wysokiej jakości, nawet jeśli miałbyś zapłacić za niego więcej, niż planowałeś. Jeśli już dokonałeś zakupu, zostaw koniecznie swoją opinię w sekcji komentarzy!