jaki nocnik dla dziecka

 

Jaki nocnik dla dziecka wybrać?

Chcesz zacząć uczyć swojego malucha korzystania z toalety, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Na początek zainwestuj w dobry nocnik dla dzieci. Ten sympatyczny przedmiot zachęci malca do podejmowania pierwszych prób samodzielnego siusiania i robienia kupki. Chcesz wiedzieć jaki powinien być dobry nocnik dziecięcy? Przeczytaj ten artykuł.

Uniwersalny czy typowo dla chłopca?

Jeśli Twój potomek jest płci męskiej, zapewne zastanawiasz się, czy musisz inwestować w nocnik przeznaczony typowo dla chłopca, czy możesz zdecydować się na model uniwersalny. Oczywiście, nauczysz dziecko korzystania z toalety korzystając z obu rodzajów nocników. Niemniej jednak, z nocnikiem dla chłopca będzie Ci po prostu łatwiej. Ma on kształt uwzględniający naturalną budowę anatomiczną małego mężczyzny. Zazwyczaj oznacza to, że ma większe wymiary oraz wybrzuszony przód, który zapobiega przed siusianiem poza nocnik (co często zdarza się chłopcom używającym nocników uniwersalnych). Kupując model dedykowany dla chłopca, nie musisz obawiać się o to, że Twój maluch przypadkiem obsika podłogę.

Czym różni się nocnik dla chłopca od tego dla dziewczynki?

Nocnik dla dziecka Pod Basix

Nocnik dla dziecka Pod Basix

Na rynku dostępne jest wiele różnych nocników. Jak już pewnie zauważyłeś, rzadko podzielone są na te „dla chłopców” i „dla dziewczynek”. Dlatego właśnie model dla chłopca musisz rozpoznać we własnym zakresie, najlepiej po zdjęciu. Nocnik przeznaczony dla małego mężczyzny poznasz po tym, że posiada wybrzuszenie na froncie (w miejscu, które w trakcie używania znajdzie się między nogami).

 

Ranking najlepszych podgrzewaczy do butelek: TOP 8

 

Dla każdego coś dobrego

Zauważ, że są nocniki, które od początku mają wydłużony przód i takie, w których jest on opcją. Te drugie to sprytne nocniki uniwersalne. Posiadają pewnego rodzaju zamykaną „klapę” na froncie. Jeśli do tej pory nie miałeś pojęcia, do czego ona służy, to wiedz, że właśnie dzięki niej możesz zamienić nocnik w wersji dziewczęcej na ten w wersji chłopięcej. Zdecyduj się na taki egzemplarz, jeśli masz dwójkę dzieci odmiennej płci.

 

Wygoda użytkowania

Jeśli rozważasz jaki nocnik dla dziecka najlepiej kupić, pamiętaj, że Twoja pociecha będzie korzystała z niego co najmniej do ukończenia czwartego roku życia. Nie kupuj więc nocnika na szybko, pochopnie i bez namysłu. Zastanów się, czy będzie wygodny dla dziecka i dla Ciebie. Zawróć uwagę na to, czy posiada antypoślizgowe nóżki, które zapobiegną przesuwaniu się nocnika po podłodze. Sprawdź też czy wybrany przez Ciebie model ma wyjmowany pojemnik – łatwiej Ci będzie go opróżnić, ponieważ nie będziesz musiał opłukiwać całego nocnika i wycierać jego ścianek zewnętrznych.

 

Atrakcyjny wygląd

Nocnik dla dziecka Fisher Price

Nocnik dla dziecka Fisher Price

Zdecydowanie łatwiej i szybciej nauczysz dziecko korzystania z nocnika, jeśli zafundujesz mu nocniczek o atrakcyjnym wyglądzie. Zadbaj o to, aby nocnik dla chłopca miał intensywny, żywy kolor (np. czerwony, ciepły niebieski, żółty) i był jakoś ciekawie ozdobiony (np. postaciami ze znanych bajek, kolorowymi rysunkami i naklejkami). Możesz być pewien, że Twoje dziecko od razu polubi taki mały „tron”.

 

 

 

Nauka przez zabawę

Każdy nocnik – obojętne czy ten dla chłopca, dla dziewczynki czy uniwersalny może uczyć poprzez zabawę. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko szybko opanowało sztukę korzystania z nocniczka, wybierz model, który nagradza za zrobione siku czy kupę. Możesz zainwestować  np. w nocnik grający. Na rynku znajdziesz też niejeden nocnik, który pomoże w nauce korzystania z dużej toalety. Tego typu nocnik, posiadający deskę sedesową do opuszczania czy podświetlany przycisk spustu wody, stanie się dla Twojego dziecka mądrą edukacyjną zabawką.

 

Jaki nocnik dla dziecka wyląduje w Twoim koszyku?

Wybierając nocnik dla chłopca zdecyduj się na ten o wydłużonym przodzie. Postaw na model dobrej jakości i nie staraj się za wszelką cenę oszczędzać na jego zakupie, w końcu Twoje dziecko będzie używać nocnika przez kilka długich lat. Kup nocnik, który swoim wyglądem i funkcjami zachęci dziecko do korzystania z niego, a już niedługo będziesz mógł pożegnać się z wydatkami na pieluszki jednorazowe.