jaki podgrzewacz do butelek

 

Jaki podgrzewacz do butelek wybrać?

Posiłki i napoje podawane dziecku muszą mieć optymalną temperaturę. Osiągnięcie jej często jest jednak wyzwaniem. Możesz jednak w łatwy sposób ułatwić sobie zadanie. Zapoznaj się z treścią tego artykułu i dowiedz się jaki podgrzewacz do butelek będzie najlepszy, co możesz znaleźć na rynku oraz w jaki sposób podejść do wyboru urządzenia na własny użytek. Przeczytaj także opinie zamieszczone w sekcji komentarzy!

Podgrzewacz stacjonarny czy turystyczny?

Wybierając jaki podgrzewacz do butelek kupić, możesz odnieść wrażenie, że wszystkie są takie same. Nic bardziej mylnego! Na rynku znajdujemy podgrzewacze różnych rodzajów. Modele stacjonarne, podłączane do prądu, przeznaczone są głównie do użytku domowego. Są dość drogie (ich cena oscyluje w granicach od 50 do nawet ponad 200zł), ale oferują wiele rozmaitych funkcji dodatkowych oraz zachwycają uniwersalnością.

Podgrzewacze turystyczne mają niewielkie rozmiary i zasilane są bateriami bądź posiadają żel dogrzewający butelkę do odpowiedniej temperatury. Tego typu podgrzewacze do butelek są też dość tanie (kosztują do 100zł). Wybierz podgrzewacz stacjonarny, jeśli zależy Ci na uniwersalności i wielofunkcyjności. Zmotoryzowanym poleca się zakup modelu z przejściówką zasilającą podłączaną do zapalniczki samochodowej. Jeżeli bardzo często podróżujesz lub jesteś w ruchu, najlepszy będzie jednak mniejszy i bardziej „mobilny” podgrzewacz turystyczny.

Jaka pojemność?

Podgrzewacz do butelek Chicco

Podgrzewacz do butelek Chicco

Istotną cechą podgrzewacza do butelek jest jego pojemność. Zwróć uwagę nie tyko na to, czy sprzęt pomieści jedną czy kilka butelek, ale również na to, o jakiej maksymalnej pojemności. Niemniejsze znaczenie może mieć to, czy urządzenie dopasowane jest do butelek o różnych kształtach i rozmiarach. Jeśli chcesz korzystać z podgrzewacza dłużej, upewnij się również, że można w nim podgrzewać słoiczki z jedzeniem. Model do wielu rodzajów butelek i pojemników  oznaczany jest zazwyczaj jako „uniwersalny”.

 

 

 

Ranking najlepszych podgrzewaczy do butelek: TOP 8

 

Podgrzewacz do butelek: zakres temperatur

Wybierając podgrzewacz sprawdź, jaki jest zakres jego temperatur. Opinie osób, które kupiły już podgrzewacz do butelek wskazują, że jest to jedna z najbardziej przydatnych, dodatkowych funkcji urządzenia, która często pomijana jest przy dokonywaniu wyboru. Podstawowe podgrzewacze do butelek umożliwiają bowiem zagrzanie butelki do temperatury 37 stopni Celsjusza, odpowiedniej dla mleka modyfikowanego czy kaszki. Bardziej zaawansowane (i droższe) modele działają w zakresie od 0 do 100 stopni. Jeśli zdecydujesz się na urządzenie tego typu, zyskasz urządzenie 2w1, które umożliwi Ci podgrzewanie posiłków i napojów oraz wyparzanie butelek i akcesoriów.  Zapewne w jego opisie znajdzie się informacja o funkcji sterylizatora.

Regulacja mocy/temperatury

Podgrzewacz do butelek Philips

Podgrzewacz do butelek Philips

Dobry podgrzewacz do butelek powinien posiadać funkcję regulacji mocy i/lub temperatury do potrzeb. Zwróć na nią szczególną uwagę, jeśli chcesz używać podgrzewacza nie tylko do butelek z mlekiem, ale także ogrzewania napojów do temperatury pokojowej, podgrzewania warzyw czy sterylizowania butelek i akcesoriów. Funkcja regulacji mocy/temperatury może być sterowana ręcznie lub mieć charakter automatyczny. W drugim przypadku urządzenie samo dostosuje temperaturę i moc do potrzeb. Zupełnie bez Twojej pomocy (wskazania rodzaju napoju lub celu podgrzewania) zrobi to jednak tylko podgrzewacz z funkcją inteligentnego podgrzewania. To właśnie ten model będzie dla Ciebie najlepszy, jeśli jesteś wygodnym, lubiącym nowinki techniczne rodzicem.

Tryby pracy

Szukając informacji o tym, jaki podgrzewacz do butelek warto kupić, czasami zamiast danych o regulacji mocy czy temperatury, spotykamy tzw. tryby pracy. Są nimi np. podgrzewanie mleka (lub innych napojów od temperatury „lodówkowej” do optymalnej), sterylizacja, dogrzewanie (dla napojów i posiłków jedynie odrobinę za chłodnych), tryb turbo (superszybkie podgrzewanie z użyciem dużej mocy). Jeśli zdecydujesz się na urządzenie działające w kilku trybach, upewnij się, że są one intuicyjnie oznaczone (np. w formie obrazków) oraz można je dopasować do wszystkich przeznaczeń podgrzewacza.

Funkcje

Każdy, nawet najbardziej podstawowy podgrzewacz do butelek posiada funkcje ułatwiające jego użytkowanie. Sprawdź, czy wybrany przez Ciebie model ma np. sygnalizację podgrzewania oraz osiągnięcia pożądanej temperatury (w formie diody świecącej na czerwono i zielono, krótkiego i długiego sygnału dźwiękowego lub informacji na wyświetlaczu). Dowiedz się również, czy posiada automatyczny wyłącznik, który zapobiega przed spaleniem urządzenia lub niepotrzebnym zagotowaniem wody na mieszankę.

 

 

Wygoda i bezpieczeństwo

Aby podgrzewacz do butelek był wygodny, musi posiadać koszyczek lub tackę z uchwytem, za pomocą którego możemy wyciągnąć z niego butelkę czy słoiczek bez obaw o oparzenie się. O bezpieczeństwie podgrzewacza stanowi zaś między innymi to, czy jest on zamykany czy nie. Jeśli zdecydujesz się na model  bez pokrywy, może się zdarzyć tak, że przypadkowo oparzysz się parą wydobywającą się z niego, co na pewno nie stanie się, gdy zainwestujesz w urządzenie wyposażone w pokrywę. Kupując ten drugi upewnij się, że urządzenie nie uruchomi się do momentu zamknięcia klapy – zwiększy to Twoje bezpieczeństwo. 

Opinie i średnie ceny

Kupując podgrzewacz do butelek warto przeczytać najpierw opinie na jego temat. Producenci lubią często „podkolorowywać” najważniejsze parametry, dlatego opinie osób, które już używały danego podgrzewacza, będą zazwyczaj najlepszą recenzją. Ile przyjdzie Ci średnio zapłacić za taki wynalazek? Najtańsze modele to cena zaczynająca się już od 40-50 zł. Za droższe i bardziej bogate w funkcje modele przyjdzie nam zapłacić odpowiednio więcej. Cena w górnym zakresie dochodzi nawet do 300-400 zł. Najpopularniejsze urządzenia, posiadające dobre recenzje i rozsądne właściwości kosztują ok. 100 zł.

Jaki podgrzewacz do butelek wybrałeś?

Jak zauważyłeś nowoczesne podgrzewacze do butelek oferują całkiem sporo możliwości i funkcji. Jeśli zainwestujesz w dobry, uniwersalny i inteligentny podgrzewacz, zapewne będziesz zadowolony z jego zakupu. Pozwól sobie docenić zalety podgrzewacza do butelek i wybierz idealny model dla siebie.