Jaki inhalator dla dziecka

Jaki inhalator dla dziecka będzie najlepszy?

Czy wiesz, że możesz pozbyć się kataru i kaszlu u dziecka szybko i efektywnie? Czy zdajesz sobie sprawę, że dzięki nowoczesnej technologii Twoje dziecko może w kilka dni wyleczyć się nawet z ostrego zapalenia płuc czy anginy? Wszystko dzięki nebulizacji (inhalacji), czyli metodzie podawania leków wprost do dróg oddechowych. Jeśli chcesz skorzystać z jej wszystkich zalet i leczyć (dziecko i siebie) błyskawicznie i skutecznie, zainteresuj się inhalatorem. Sprawdź, jaki inhalator dla dziecka będzie najlepszy do użytku domowego, przeczytaj opinie na jego temat, sprawdź aktualne ceny i dokonaj mądrego wyboru!

Inhalator, nebulizator, co to jest?

Inhalator dla dziecka to tak naprawdę urządzenie do nebulizacji, czyli podawania soli fizjologicznej lub leku w formie aerozolu bezpośrednio do układu oddechowego. Musisz wiedzieć, że nebulizacja to nie to samo co inhalacja. Inhalacja musi być zsynchronizowana z wdechem, a nebulizacja nie. Dlatego właśnie każdy inhalator dla dziecka, to w rzeczywistości nebulizator – terminy te stosowane są zamiennie.

Jak to działa?

Inhalator dla dziecka zamienia płynny lek w rozproszone w powietrzu cząsteczki, które z wyjątkową łatwością dostają się do dróg oddechowych, a następnie na nich osiadają. Kupując dobry inhalator, inwestujesz więc w szybsze, skuteczniejsze i bezpieczniejsze leczenie.

Komu się przyda?

Inhalator dla dziecka może być używany tak przez malucha (już od drugiego miesiąca po urodzeniu), jak i osobę dorosłą. Przyda się, gdy ktoś w Twojej rodzinie złapie katar lub kaszel bądź będzie przechodził poważniejszą infekcję dróg oddechowych np. grypę czy zapalenie oskrzeli. Jak wskazują opinie wielu osób, jest to również najlepszy sposób, aby nawilżyć gardło i zatoki, podrażnione suchym i ostrym powietrzem ogrzewanego mieszkania czy domu, a nawet załagodzić objawy astmy i alergii.

 

Ranking najpopularniejszych nebulizatorów TOP 5

 

Inhalator tłokowy czy ultradźwiękowy?

Inhalator dla dziecka Soho

Inhalator dla dziecka Soho

Istnieją dwa rodzaje inhalatorów (nebulizatorów) – tłokowe oraz ultradźwiękowe. Te drugie są bezgłośne i szybkie w działaniu. Pomimo tego, że charakteryzuje je dość wysoka cena, nie oferują takiej funkcjonalności jak modele tłokowe. Nie możemy w nich np. stosować niektórych leków oraz wykonywać przy ich pomocy irygacji (płukania, nawilżania).

Dlatego znacznie większą popularnością cieszą się tańsze (choć też głośniejsze) modele tłokowe i to właśnie nimi powinieneś się zainteresować, jeśli szukasz najlepszego inhalatora dla dziecka. Cena za dobry inhalator tłokowy dla dziecka to od 100 do nawet 350zł, chociaż większość modeli znajdziesz w dolnych wartościach tego przedziału cenowego. 

Wielkość cząsteczek

Jeśli zastanawiasz się, jaki inhalator dla dziecka kupić, postaraj się wybrać taki, który będzie rozpraszał w powietrzu cząsteczki o odpowiedniej wielkości. Średnia wielkość cząsteczek (MMAD) wytwarzanych przez nebulizator, powie Ci nieco więcej o miejscu, do którego będą docierały. Urządzenie o MMAD na poziomie powyżej 8 µm będzie w stanie dostarczyć leki jedynie do górnych dróg oddechowych, taki o MMAD pomiędzy 5-8 µm – do tchawicy i oskrzeli, a ten z MMAD w przedziale 0,5-3µm – do oskrzelików i pęcherzyków płucnych.

Oczywiście najlepszy będzie inhalator, który swoim działaniem będzie potrafił dotrzeć maksymalnie daleko. Na MMAD inhalatora dla dziecka zwróć szczególną uwagę, gdy Twój maluch cierpi na przewlekłą chorobę płuc, astmę oskrzelową lub płucną bądź alergie z objawami na tle oddechowym (katar, kaszel, podrażnione gardło).

Frakcja oddechowa

Kolejny parametr, który umożliwi Ci ocenę jakości i wartości terapeutycznej inhalatora to tzw. frakcja oddechowa. Wyrażana jest w procentach i określa jaka część aerozolu składa się z najbardziej optymalnych, najgłębiej docierających cząsteczek o wielkości mniejszej niż 5µm. Im frakcja oddechowa jest wyższa, tym urządzenie jest efektywniejsze. Opinie kupujących sugerują, że najlepszy wybór to inhalator, którego frakcja oddechowa wynosi minimum 60%.

Czas nebulizacji

Inhalator dla dziecka Star Baby

Inhalator dla dziecka Star Baby

Na podstawie tego parametru określisz, jak długo będziesz musiał podawać dziecku lek czy sól fizjologiczną. Na rynku spotykamy inhalatory o różnym czasie nebulizacji. W inhalatorach dla dzieci polecany jest dłuższy czas nebulizacji na poziomie od 0,20 do 0,35ml/min. W modelach dla dorosłych – krótszy, umożliwiający szybkie zakończenie inhalacji. Najlepiej zrobisz, jeśli wybierzesz urządzenie z zaworem, który pozwoli Ci na przyspieszenie lub spowolnienie zabiegu

Poziom generowanego hałasu

Rozważając wszystkie za i przeciw, jaki inhalator dla dziecka wybrać, zwróć także uwagę na głośność jego pracy. Inhalator to dość hałaśliwe urządzenie, wydające podczas pracy charakterystyczny, jednostajny dźwięk podobny do szumu odkurzacza. Jeśli obawiasz się, że może on przestraszyć Twoje dziecko, zainteresuj się inhalatorem cichym, generującym hałas na poziomie maksymalnie 60dB. Głośniejszy nebulizator może przeszkadzać podczas zabiegu, utrudniać komunikację z dzieckiem, a nawet przyczynić się do osłabienia jego słuchu (urządzenie stawiać będziesz w bliskiej odległości od pociechy).

 

Ranking najchętniej kupowanych inhalatorów TOP 5

 

Praca ciągła

Niektóre inhalatory po 20min pracy należy wyłączyć i odczekać pewien czas przed ponownym ich włączeniem. Nie jest to konieczne w inhalatorach z pracą ciągłą. Jeśli będziesz używać inhalatora często i wraz z całą rodziną, taka funkcja może okazać się przydatna. Jeżeli z nebulizatora będziesz korzystać sporadycznie, możesz ją w zasadzie pominąć.

Akcesoria w zestawie

Wybierając jaki inhalator będzie najlepszy dla Twojego dziecka, zwróć uwagę na to, jakie akcesoria dołączone są do jego zestawu. Dobry nebulizator powinien posiadać maseczkę dla dziecka oraz ustnik w kształcie smoczka, który pozwala na przeprowadzanie inhalacji u niemowlaka. Świetnie by było, gdybyś znalazł model z dodatkową maseczką dla dorosłego, końcówką do nebulizacji nosa oraz irygatorem. Inwestując w taki model otrzymasz wielofunkcyjne urządzenie, z którego będzie mogła korzystać cała Twoja rodzina.

Przed zakupem sprawdź opinie

Zanim zdecydujesz się jaki inhalator dla dziecka ostatecznie kupić, przeczytaj opinie na jego temat, od osób, które miały już okazję go używać. Najlepsze i popularne na rynku urządzenia często mają wiele konkretnych recenzji i opinii klientów, których przeczytanie może zaoszczędzić Ci późniejszego rozczarowania czy ewentualnych problemów. Uważaj także na urządzenia, których cena wydaje się zbyt niska. Mogą okazać się nie tylko awaryjne i mało trwałe, ale co gorsza – niebezpieczne dla Twojej pociechy.

Jaki inhalator dla dziecka wybrać?

Wybierając dobry inhalator dla dziecka, nie kieruj się jego wyglądem – każdy sprzęt tego typu jest mniej lub bardziej atrakcyjny wizualnie. Postaw bardziej na jego jakość, którą poznasz po odpowiednich wartościach parametrów technicznych oraz mnogości akcesoriów. Zainwestuj w skuteczne i szybkie leczenie i już dziś zakup optymalny inhalator dla dziecka.